19 juli 2015

Beekbergen: Martin Hölle onverslaanbaar

Hölle Martin jött, látott és gy?zött  a július 16-19 között Beekbergenben megrendezett fogathajtó versenyen póni egyesfogat kategóriában. Már a díjhajtás versenyszám után is ? vezette a versenyt amit a vasárnapi akadályhajtás végéig meg is tartott. 0.37 hibapontott kapott alapid? túllépésért, így akadályhajtásban az alapid?n belüli hibátlan pályát hajtó holland Tamara Pijl mögött második lett. De az összetettbeli els? helyét ez nem veszélyeztette. Majd 20 pont különbséggel gy?zött, a bredai póni vb-re készül? Tamara Pijl(Hollandia) és az amerikai Tracey Morgan el?tt.

A póni egyes és kettes kategóriákban induló hajtóknak a beekbergeni verseny az egyik utolsó felkészülési lehetőség volt a szepemberben Bredában megrendezésre kerülő pónifogathajtó világbajnokságra. Rodinde Rutjens, a holland kettesfogathajtó válogatott Riny Rutjens lánya, nyerte a póni kettesfogat kategóriát. A maratont nyerő britt Roger Campbell akadályhajtásban pályát tévesztett így kizárásra került a versenyből.

A kettesfogat kategóriában az első négy helyen német versenyzők végeztek. A fábiánsebestyéni kettesfogathajtó világbajnokságra készülő német válogatott nagyon erősnek bizonyult a beekbergeni versenyen. Az egykori négyesfogathajtó világbajnok Michael Freund fia, Marco Freund tudott győzni Sandro Koalick, Arndt Lörcher és az akadályhajtást egyedüliként alapidőn belül hibátlanul teljsítő Anna Sandmann előtt. Az ír Barry Capstick végzett az 5. helyen.

A négyesfogathajtók mez?nyében már a díjhajtás után nagyon kis különbségek alakultak ki, melyek izgalmassá tették a versenyt egészen a vasárnapi akadályhajtásig. Mindössze 0.8 tizedes pontkülönbséggel nyerte IJsbrand Chardon (Hollandia) a díjhajtást a háromszoros négyesfogathajtó világbajnok Boyd Exell (Ausztrália) el?tt. Meglepetésre Chester Weber (USA) csak a harmadik lett az egyik leger?sebb versenyszámában a díjhajtásban, 41,29 hibaponttal. Akadályhajtásban azonban nem volt ellenfele, egyedüliként hajtott hibátlan pályát és megnyerte a versenyszámot. Az összetett versenyt Boyd Exell nyerte IJsbrand Chardon és a maratont nyer? német Michael Brauchle el?tt. Chardon nem csak az összetett második helyének örülhetett hanem 26. bajnoki címének is, mivel idén Beekbergenben rendezték a Holland Négyesfogathajtó Bajnokságot is. Koos de Ronde és testvére Peter de Ronde végeztek a második és harmadik helyen a bajnokságban.