22 augusztus 2015

Aachen: Brauchle és a holland csapat aranyérmes, Magyarország harmadik lett

A német Michael Brauchle lett az új egyéni Európa-bajnok az aacheni Négyesfogathajtó Európa-bajnokságon. Brauchle mindent feltett egy lapra a mai marathonhajtáson amit meg is nyert és amivel maga mögé utasította a hollandok nagy esélyesét IJsbrand Chardont. A bronzérmet egyéniben Koos de Ronde szerezte meg, míg csapatban a Holland csapat diadalmaskodott.

A 25 éves Michael Brauchle az 5. helyen állt díjhajtás és akadályhajtás után és mindent beleadott a kedvenc versenyszámában.
Brauchle 56 másodperccel volt az első helyen álló Chardon mögött két nap után. 2008, 2011 és 2013 után idén is megnyerte Aachenben a maratont ahol 6 akadályban legjobb és 2 akadályban második legjobb időt tudott hajtani a fiatal német: "Újra használni tudtam a legjobb hátsó lovamat amely az elmúlt versenyeket kihagyta. Nagyon gyorsan kezdtem és a lovak minden akadály után egyre jobbak és jobbak lettek. Mindent kockára tettem és ekkor vagyok a legjobb." Ezzel a kiváló teljesítménnyel, Brauchle 58 másodperccel volt gyorsabb Chardonnál, amivel nem csak a maratont hanem élete első egyéni aranyérmét is megnyerte.

Brauchle honfitársa Christoph Sandmann 12. volt a maraton előtt és tőle is elvárt volt a jó teljesítmény. Sandmann is kiváló időket hajtott az akadályokban, mellyel bebiztosította a második helyét a maratonban és hozzásegítette a német csapatot az ezüstérem megszerzéséhez.

Koos de Ronde végzett a harmadik helyen és ezzel megszerezte második egyéni Euróba-bajnoki bronzérmét. De Ronde 2011-ben Bredában már felállhatott egyszer a dobogó harmadik fokára: " A különbség közöttem, Dobrovitz és Brauchle között nagyon kicsi volt így az én célom az volt hogy bebiztosítsam a harmadik helyem egy biztonsági hajtással. A fogatom nem mutatott elég jó formát ahhoz hogy megnyerjük a maratont ezen a szinten, de még egy labdát leszámítva is harmadik tudtam lenni és ennek nagyon örülök."

Az utolsónak induló IJsbrand Chardon nagyon küzdött nyolc akadályon keresztül, melyeket Dr. Wolfgang Asendorf tervezett, de nem volt egyszerű dolga a négyszeres világbajnoknak: " A lovaim ma nem voltak jó formában. A második akadályban hibáztam ami sok másodpercembe került. Előre tudtam hogy lassabb leszek Brauchlenél minden akadályban néhány másodperccel, de nem akartam kiegyenlíteni az időnket, inkább biztonságosan végig akartam menni."
A végén Brauchle aranyérme és Chardon ezüstérme között mindössze 0,21 hibapont különbség volt.

Miután Chardon átment a célvonalon, az eredménytábla őt mutatta győztesnek és Brauchle-t a másodiknak az összetett versenyben. De később mikor az eredmények hivatalossá váltak, Brauchle lett az Európa-bajnok és Chardon az ezüstérmes.
A csapateredmény nem változott 2013-hoz képest: Hollandia újra győzni tudott, Németország lett a második míg Magyarország a harmadik helyen végzett.
Dobrovitz József a 4. helyen végzett. Fia, ifj. Dobrovitz József 10. míg Lázár Zoltán 19. lett az egyéni versenyben.