21 augusztus 2015

Aachen: Dobrovitz és a magyar csapat a második helyen

A teljesen megtelt aacheni fogathajtó stadionban tartották ma az akadályhajtást. Dobrovitz József egy szenzációs alapidőn belüli hibátlan hajtással második helyen végzett akadályhajtásban és összetettben is előrelépett a második helyre. A magyar csapat Hollandia mögött jelenleg a második helyen áll.

Fotó: Rinaldo de Craen

A kétszeres világbajnok Felix-Marie Brasseur volt az első aki dupla hibátlant tudott hajtani a lelkes nézőközönség előtt. Rögtön Brasseur után következett Dobrovitz József, aki szintén alapidőn belül, levert labdák nélkül tudott áthajtani a célvonalon. Az ő ideje egy kicsivel lassabb volt mint a belgáé, így a második helyen várta az utolsó hajtókat. Harmadik lett a díjhajtás győztese, IJsbrand Chardon aki mindössze 0,42 hibapontot kapott időtúllépésért.

A német 4-es szintű pályaépítő, Dr. Wolfgang Asendorf egy szép bár szelektív pályát épített a hajtóknak. A végén csak nyolc hajtó fért bele az időbe és csak Dobrovitz és Brasseur tudtak dupla hibátlat hajtani: "Nagyon elégedett vagyok, a pálya egyik része még mindig szűk volt de ha azt megváltoztatom akkor az alapidőt is bővítenünk kellett volna. Az alapidő megoldható volt, és Felix megmutatta hogyan kell dupla hibátlant hajtani."

Brasseur nagyon örült mai teljesítményének amivel a negyedik helyre lépett elő egyéniben: "A lovak nagyon jók voltak ma, ugyan azt a formát mutatták mint a díjhajtás alatt. Mindent megtettem ami tőlem telik. Nem akartam ütni a pálya első részén, és mikor már a felénél jártam a pályának rájöttem hogy időben vagyok így ugyanúgy tudtam folytatni tovább."

Dobrovitz József először hajtotta fogatát ilyen felállásban: "Az első lovaknak tulajdonképpen ez az első versenyük négyesfogatban. Kettesben már mentek de négyesben még soha. Nagyon sokat gyakrolotam velük otthon és ez bejött ma. A nyolcas akadálynál azt hittem hogy levertem egy labdát. Szerencsére ez nem így volt és ezek után még lelkesebb és koncentráltabb voltam. Nagyon várom a holnapi maratont. Bajnokságokon a maratonnak nehéznek kell és ez itt jó. Megpróbálok minden akadályban 3 másodperccel nyerni és mindent beleadni.
Dobrovitz feljött a második helyre az egyéni versenyben. Kilenc ponttal van Chardon mögött aki kényelmes előnyt alakított ki.
Ifj. Dobrovitz József 6,65 hibapontos hajtással a 10. helyen végzett, míg Lázár Zoltán két labdáért és időtúllépésért 10,32 hibapontot kapott mely a 16. helyre volt elég. Ifj. Dobrovitz összetettben a 11. helyre lépett előre, Lázár pedig a 10. helyről várja a holnapi napot.

Az első két helyen álló holland, IJsbrand Chardon és Theo Timmerman is átéltek néhány feszült pillanatot mivel lovat kellett cserélniük miközben az akadályhajtásra készültek. Az egyik hátsó ló megérintette az egyik első ló lábát. Nem sérültek meg komolyabban de a lovak érdekében inkább az utolsó pillanatban lovat cseréltek. Timmerman három labdát ütött és időtúllépésért is kapott hibapontot mellyel visszaesett a kilencedik helyre. Chardon hibátlanul ment végig a pályán és egy kiváló hajtással megőrizte első helyét a versenyben.

A csapateredmények az első négy helyen nem változtak. IJsbrand Chardon és Koos de Ronde kiváló hajtásával Hollandia vezet több mint 20 hibaponttal Magyarország előtt. Belgium a harmadik, de Németország egy ponton belül van a dobogós helyezéstől.
Holnap 11.05-kor kezdődik a maratonhajtás Aachenben.