30 december 2015

Másodszorra győzött Boyd Exell Mechelen-ben

Egy izgalmas verseny után, a Jumping Mechelen 35. évfordulós versenyén, Boyd Exell megszerezte negyedik győzelmét az idei szezonban. A lelkes közönség egy kiváló fej-fej melletti versenyt láthattott, ahol Koos de Ronde (NED) lett a második, megelőzve Georg von Stein-t (GER), aki ezzel a helyezéssel közelebb került a döntőbe jutáshoz.

Fotó: Marie de Ronde-Oudemans

Boyd tudta hogy nyolc másodperc előnye van Koos-al szemben, de a taktikája egy dinamikus, egyenletes hajtás volt. Boyd tovább fokozta az izgalmakat amikor az utolsó akadályról leverte a labdát, a 13-as számúról, a cél felé hajtva: "Természetesen nem az volt a terv, hogy leütöm azt a labdát, de szerencsére volt még egy kis előnyöm és így minden rendben volt a végére." Boyd 2011 óta másodszorra nyerte meg a mecheleni fordulót.
Boyd-nak ez volt az utolsó versenye ahol pontot szerezhetett. A mecheleni 10 pont ellenére, továbbra is 30 ponttal fogja vezetni a ranglistát, mivel a 4-ből csak 3 számít a versenyben.

A 26 éves fiatal belga Edouard Simonet Mechelenben debütált világkupa versenyen, és a kiváló negyedik helyet szerezte meg. Edouard több évig volt Boyd segédhajtója, és 2013-ban kezdte el hajtani az Arabo-fríz fogatot, mely Louis Groenen tulajdonában van. Edouard 13. lett a világkupa kvalifikációban, így éppen lemarad a top 10-be való bejutásról.

Mechelen volt az Európa-bajnok Michael Brauchle második versenye. Bár a gyorsasága meg volt, időt vesztett az egyik maraton akadályban és labdát is ütött. Brauchle az ötödik helyen van a ranglistán jelenleg, és még Lipcsében gyűjthet pontokat a döntőre.
Rainer Duen utolsó versenyét teljesítette a hétvégén, ahol hatodik lett.
Glenn Geerts túl sok kockázatot vállalt és túl gyorsan ment, ami a nyolcadik helyet jelentette a fiatal belgának hazai közönség előtt.

8. Glenn Geerts (BEL) 154,21

Koos de Ronde volt a három szabadkártyás induló egyike Mechelenben, és a hatodik győzelmét szerette volna megszerezni a Nekkerhal-ban. De Ronde már biztos indulója a döntőnek, így Mechelenben új összeállításban hajtotta a hátsó lovait: "Ez az első alkalom idén, hogy Bónusz és Palero mentek együtt hátul és nagyon elégedett vagyok velük. A London olympiai baleset nem befolyásolta sem a lovaimat, sem engem. A lovak rengeteg tapasztalattal rendelkeznek és mindketten itt voltak Mechelenben."
De Ronde ismét a legjobb időt hajtotta, de egy verőhiba ismét előnyhöz juttatta Exell-t.

Az első kör után, a különbség a harmadik Gerog von Stein és az első Boyd Exell között csak négy másodperc volt, ami egy izgalmas nyerőkört ígért.
Von Stein volt az első induló aki mindent beleadott a rövidített pályán és nagyon elégedett volt az eredményével: "Nem igazán sikerült úgy az első napom, ahogy szerettem volna. Én hibáztam, nem a lovaim. Mechelenben az volt a célom, hogy bejussak a top 3-ba. Nagyon kellettek a világkupa pontok, hogy esélyem legyen ott lenni Bordeaux-ba. Ez a második alkalom, hogy bejutottam a nyerőkörbe Mechelenben, és ehhez a közönség és a légkör is hozzásegített."
Von Stein befejezte a szezonját és jelenleg a negyedik helyen áll 13 ponttal. A többi hajtó lipcsei szereplésén múlik, hogy ott lesz e majd a döntőben februárban.

A szezon hatodik versenye Mechelenben Boyd Exell negyedik, és egyben utolsó versenye is volt ahol pontokat szerezhetett. Bár már három versenyt megnyert és a ranglistát a maximum 30 ponttal vezeti, még most is érezte a nyomást.
Az első körben, Boyd megmutatta miről is szól a fedeles fogathajtás, gyorsan és hibátlanul ment végig a pályán, ezzel az utána következő Koos de Ronde-ra és IJsbrand Chardon-ra helyezve a nyomást.
IJsbrand Chardon sok időt vesztett és két labdát is leütött az első maraton akadályban, miután lovai rossz kapuba mentek be és hátra is kellett tolatnia. A négyszeres világbajnok tudta, hogy a nyerőkörbe való bejutásra már nincs esélye, így egy pár rövidebb útvonalat választott a pálya hátralevő részében, a közönség örömére.
Koos de Ronde hajtotta a legjobb időt, de előnyt adott Boyd-nak a nyerőkörhöz, mivel egy labdát ütött.