17 juli 2016

Aachen: Történelmi győzelem Boyd Exellnek, Magyarország negyedik

Soha nem volt még egyetlen olyan négyesfogathajtó a CAIO Aachen történetében, aki minden versenyszámot megnyert volna. A világbajnoki címvédő ausztrál Boyd Exell megnyerte mindkét díjhajtást, neki volt a legjobb taktikája a pontgyűjtő akadályhajtásban, ő volt a leggyorsabb a maratonon, két díjugratóval és egy military lovassal a legjobb csapatot alkotta a szombat esti Jump & Drive-ban és egy győzelemmel zárta a sort a végső akadályhajtásban vasárnap.

Boyd, a négyeszeres világbajnok holland IJsbrand Chardon-t és 2014. egyéni ezüstérmesét Chester Weber-t előzte meg az összetett versenyben és nyerte meg az aacheni versenyt hetedik alkalommal: "A csapat ami mögöttem áll, beleértve a szponzoraimat, ismét kiválóan dolgozott," mondta Boyd. Ezen a héten minden összejött a Valkendswaard-ban élő ausztrálnak, aki már természetesen a bredai FEI Négyesfogathajtó Világbajnokságra koncentrál.

A magyar csapatnak sajnos nem sikerült úgy a végjáték, ahogy azt tervezték. A két nap utáni 2. helyükről visszacsúsztak a 4. helyre. Dobrovitz József a 8., Lázár Zoltán a 9., míg ifj. Dobrovitz József a 16. helyet szerezték meg az egyéni versenyben.

A holland csapat egyhuzamban, kilencedik alkalommal nyerte meg a nemzetek kupáját, még Theo Timmerman díjhajtás eredménye nélkül is. Timmerman balesetet szenvedett edzés közben két héttel ezelőtt és viszonylag súlyosan megütötte a lábát. Ez nagy fájdalmat jelentett neki a maraton alatt és nem tudta hozni a tőle megszokottat. Két lova is megsérült az akadályhajtás előtt, ezért a 2013-as Európa-bajnok visszalépett a versenyzéstől.  A német csapat lett második, megelőzve a fiatal hajtókból álló belga csapatot a harmadik helyen.