1 április 2016

Ermelo: Farkas József harmadik a díjhajtás után

Farkas József 48,54-el az előkelő harmadik helyen végzett a díjhajtásában, ezzel ő a legjobb magyar az egyesfogatok mezőnyében az ermeloi nemzetközi fogathajtó versenyen. Jámbor Vilmos két év után ismét egyesfogatot hajt és a kiváló 12. helyet szerezte meg a 47 fős, erős mezőnyben. Kecskeméti László a 13. helyen végzett 52,81-el. A tavalyi holland egyesfogathajtó bajnok Saskia Siebers nyerte a díjhajtást 42,94 hibaponttal.

A holland Rudolf Pestman végzett a második helyen 45,53-al. "Ez a ló egy igazán boldog sportoló" jegyezte meg a zsűri tagja Marion Koorneef. "Teljesen elengedett, nyugodt az egész program alatt és élvezi amit csinál."

Ermelo-ban ideális körülmények között zajlott a díjhajtás, hiszen a nap folyamán végig sütött a nap, ezzel is segítve a hajtókat a jobb eredményhez.
Több meglepetésember is akadt az egyesfogatok mezőnyében, ilyen volt például a svéd Karin Söderqvist, aki lovával Lukas-al, egy hidegvérű lóval a hetedik helyen végzett 51,47-el.
A kettesfogatoknál a német Sandro Koalick győzött, míg a póni egyesfogatoknál a holland Tamara Pijl végzett az első helyen

Holnap a maratonhajtás 8.30-kor kezdődik a Holland Nemzeti Lovasközpontban Ermelo-ban.