31 december 2018

Mechelen 2018: páratlan finálé Boyd Exellnek

A közönség éjfélig maradt a mecheleni Nekkerhalban, hogy élőben nézze végig a 2018-as év utolsó FEI világkupa fordulóját. Ismét ugyan az a három hajtó jutott be az összevetésbe, mint a tegnapi első versenyszámba, de a verseny sokkal izgalmasabb volt a mai estén. Boyd Exell fantasztikus két kört hajtott a belga közönség előtt, de nem volt könnyű dolga, hiszen Bram Chardon közel került hozzá és verőhibája sem volt.

A verseny kezdete előtt a Belga Lovas Szövetség a tryoni Lovas Világjátékokon bronzérmet szerző fiatal belga csapattagokat kitüntetésben részesítette. Ezután mind Edouard Simonet, mind Glenn Geerts szabadkártyával részt vettek a versenyen, míg Dries Degrieck a teszthajtó volt.

Edouard Simonet fogatában nem volt meg a kellő gyorsaság és három verőhibát is vétett. Minden belga szempár Glenn Geertsre szegeződött, akit lelkesen buzdított a hazai közönség. Nagyon gyors időt hajtott, de három verőhibával épphogy lecsúszott az összevetésről.

Boyd Exell
Fotó: Dirk Caremans

Incidens

Jérôme Voutaz és Dobrovitz József sajnos több verőhibát vétettek, így egyikőjük számára sem sikerült úgy a verseny, ahogy szerették volna, a hatodik és hetedik helyet szerezték meg. A francia Benjamin Aillaud számára rendkívül szerencsétlenül fejeződött be a verseny Mechelenben. Az egyik fordulóban leesett a fogatról és nem tudta megfogni fogatát, amely rövid ideig szabadon vágtázott a pályán. A francia segédhajtója nagyon gyorsan tudott reagálni és előre mászott a bakra és megállította a fogatot. Szerencsére senki nem sérült meg az incidensben.

Izgalmas összevetés

A teltházas lelátók szinte felrobbantak az izgalomtól az összevetés alatt. Az első naphoz hasonlóan Boyd Exell most is hibátlanul teljesítette a pályát az első körben, és ismét Chester Weberrel és Bram Chardonnal versenyzett az összevetésben. A mai versenyben viszont mindhárom hajtó nulláról indult az összevetésben, így bármi lehetséges volt.

Weber volt az első a pályán, de egy verőhibája volt, így a harmadik helyet szerezte meg. Bram Chardon, aki 2017-ben nyert Mechelenben és 2018-ban pedig Budapesten volt a legjobb volt a következő. Bram ebben a körben hibátlanul teljesítette a pályát, egy nagyon gyors, 132,46-os idővel, aminek szemmel láthatóan nagyon örült mikor kihajtott a pályáról. Ez Boyd Exellre nyomást helyezett. Az ausztrál megtartotta a gyorsaságát a maratonakadályokban is, de amikor a 9-es akadályból hajtott kifelé elejtette az egyik szárat. A lovai megmentették és verőhiba nélkül, teljes sebességgel folyatta a körét. Boyd 130,95 másodperc alatt teljesítette a pályát és harmadik alkalommal nyerte meg a versenyt Mechelenben.