15 május 2016

Windsor: ifj. Jámbor Vilmos második lett

A tegnapi napon rendezték az akadályhajtást a Land Rover Grand Prix versenyen, a Royal Windsor Horse Show keretében, az angol királynő windsori kastélyának 'kertjében'. Magyarországot ifj. Jámbor Vilmos képviselte a versenyen, póni négyesfogat kategóriában és a kiváló második helyen végzett az összetett versenyben. Az ausztrál háromszoros világbajnok Boyd Exell hetedik alkalommal vehette át a királynőtől a győztesnek járó díjat. A négyesfogatok csapatversenyét ismét a 'legyőzhetetlen' holland csapat, IJsbrand Chardon, Theo Timmerman és Koos de Ronde nyerte.

A pónifogathajtóknál az összetett versenyt a holland Jan de Boer nyerte meg, így 2010, 2011, 2013 és 2014 után ismét ő lett a legjobb kategóriájában.
Az idei Royal Windsor Horse Show, Erzsébet királynő 90. születésnapját, minden este gyönyörű bemutatókkal ünnepelte. Az első napok nagy esőzéseinek ellenére, a fogathajtó pályák kiváló állapotban maradtak.

"Az elmúlt két évben másodikok voltunk," mosolygott Exell. "Vesztettem az akadályhajtásban tavaly és ezt nagyon nem akartam megismételni idén. Új fogatösszeállításokat próbáltam ki az elmúlt években, de a mostaniak voltak a legjobbak. Kihúztak a bajból a lovak tegnap, amikor majdnem rossz kapuba mentem be a hetes akadályban."

A 27-szeres holland bajnok IJsbrand Chardon, kevesebb mint 1 labdányira állt Boyd Exell mögött két nap után. Tőle nem megszokottan, két labdát is ütött és ezzel honfitársa, Koos de Ronde és a német Christoph Sandmann mögé került az összetett versenyben.

A pályát a tapasztalt amerikai pályaépítő, Richard Nicoll tervezte. A versenyzők a pályát a "klasszikus Nicoll" jelzővel illették. "Tudják, hogy olyan pályákat tervezek, ahol lehet menni, de technikásak is egyben," mondta Nicoll. "Több forduló és opció is van a pályán, de nem szeretem az őrült vágtákat és azt, ha egy pályán folyamatosan vissza kell kanyarodni. Jobb az olyan pálya a versenyzőknek és a nézőknek is, melyen folyamatosan lehet haladni."

A csapatversenyben a holland trió lett az első, megelőzve Németország és Belgium csapatait, a második és harmadik helyen.