27 september 2015

Mezőhegyes: Luxemburgi, lengyel és német arany

Lezárult az első FEI Fiatal Fogatlovak Világbajnoksága melyet szeptember 24-27 között rendeztek meg. Három kategóriában, az 5, 6 és 7 éves lovak és hajtói versenyeztek a világbajnoki érmekért. Ilyen versenyt először rendeztek meg a világon fogatlovaknak, melynek a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok adott otthont.

Vasárnap a 6 éves lovak versenyével kezdődött az I. Fiatal Fogatlovak Világbajnokságának utolsó napja. A kombinált maratonpályát mind a 7 bejutott ló teljesítette. Az első és a második helyen lengyel győzelem született, míg harmadikként a magyar Rouge végzett Ifj. Bozsik József hajtásában. Bár a német hannoveri Partitur 7 (hajtó Claust Quast) a maratonpályát csak a 6. legjobb eredménnyel végezte, a tegnapi kiváló díjhajtásával összetettben a harmadik helyet tudhatja magáénak. A két Sziléziai fajtájú ló, Bazyli és Frezja a lengyel Bartlomiej Kwiatek-el az arany és az ezüstöt is megnyerték.

Az oldenburgi fajtájú Frodo és a luxemburgi kiváló egyesfogathajtó, Franz Schiltz nyerte a 7 éves lovak versenyét Mezőhegyesen. Második a KWPN fajtájú Dynamo és a holland Arie Dibbits lett. Harmadikként az osztrák melegvérű Bambucca végzett a két napos összetett verseny után, Rudolf Pirhofer hajtásában.

Az 5 éves lovak versenye már a tegnapi nap során eldőlt. Ezt a kategóriát Jovanca Marie Kessler nyerte Enfado P nevű lovával.