Bert Lockefeer op het CIAT in Sandringham met de pony van Liz Harcombe.
Bert Lockefeer op het CIAT in Sandringham met de pony van Liz Harcombe. Foto: Mieke Lockefeer-de Rijck

Nederlandse ervaring op CIAT-wedstrijd in Groot-Brittannië

Authentiek

“Enkele jaren geleden waren wij de eerste en enige deelnemer op de CIAT-wedstrijd te Sandringham met onze eigen Haflinger merrie Brenda van de Rijsdijk. Dat was een bijzondere ervaring, met een mooi resultaat”, blikt Bert Lockefeer, ook voorzitter van de NVTG, terug.

“We leerden daar mede-menner Liz Harcombe kennen, dat werd een vriendschap. We ontmoetten elkaar diverse malen, waaronder bij haar thuis, waar ik met haar tandem reed. Hieruit is het idee ontstaan van een uitwisseling van de aanspanningen, zij zou naar Europa komen om met onze aanspanning te rijden en wij naar het Verenigd-Koninkrijk. Op die manier voorkom je de enorm hoge kosten die ontstaan zijn na de Brexit, met name voor het vervoer van de paarden. En zo kwam het dat Liz hier vorig jaar reed, en recentelijk zijn wij in de UK geweest.”

“We waren eerst een dag of vijf bij Liz om te wennen aan haar pony en andersom. Op vrijdag 27 juni vertokken we in colonne naar het koninklijke landgoed Sandringham; Liz met de ‘horsebox’, waarin haar mooie Welsh schimmel Welfare Yogi stond, en daarachter de gesloten aanhanger met het rijtuig. Wij sloten aan met onze camper.”


“Het was een gezellig weerzien van vrienden en bekenden. In hetzelfde weekend was er ook een meeting van de Coaches, trialmennen - dressuur proef, marathon etc. met enkel-, 2-span en meerspannen - en ook horse boarding, waarbij een ruiter/amazone te paard een board voorttrekt met iemand erop in een ‘moordend tempo’.”

“Er waren ongeveer 400 aanspanningen aanwezig; in ons genre waren er 27, waaronder HRH Duchess of Edinburgh, Lady Sophie. Wij hadden een mooie presentatie en een foutloos wegparcours. Het was een prachtige ervaring om hier te mogen meerijden, en zeker om mee te doen aan deze uitwisseling. Dank aan de organisatie en aan Liz voor deze unieke samenwerking!”

Tekst: Bert Lockefeer
Foto’s: Mieke Lockefeer-de Rijck

Afbeelding