
Kampioenen Marathoncompetitie én nieuwe kalender!
De kampioenen van de Marathoncompetitie 2023 zijn weer bekend en ook het komende seizoen wordt er weer een competitie georganiseerd door de samenwerkende verenigingen. Ook voor jonge menners (en ruiters) zijn deze wedstrijden bij uitstek geschikt om ervaring op te doen.
De kampioenen van 2023 zijn:
Enkelspan Pony: Harmen van der Werf
Dubbelspan pony: Klaas van der Veer
Tandem pony: Jeldau de Vries
Enkelspan paard: Frans Zeinstra
Dubbelspan paard: Gerard Hoeksma
Vierspan paard: Jan Dijk
Bundeling van krachten
De marathoncompetitie is een initiatief van organisaties die al langere tijd oefenmarathons organiseren. In eerste instantie was er overleg waarin de data met elkaar werden afgestemd, zodat er niet twee wedstrijden in hetzelfde weekeinde werden gehouden. Het aantal wedstrijden nam toe en al gauw werd er gesproken over meer dan alleen het afstemmen van wedstrijden en werd er materiaal, mankracht en kennis met elkaar gedeeld. Een logische vervolgstap was het koppelen van einduitslagen zodat er een totaalklassement ontstond en dat maakt de competitie, inclusief een website, tot wat het op dit moment is. Er wordt gestart in 8 verschillende klassen namelijk enkelspan, dubbelspan, vierspan en tandem en dat uiteraard gesplitst in pony’s en paarden en daarnaast een jeugdklassement.
De site www.marathoncompetitie.nl zal de competitie volgen en de uitslagen per wedstrijd weergeven. Ook de tussenstand van de competitie wordt vermeld. De kampioenen van de competitie worden aansluitend aan de laatste wedstrijd gehuldigd. Noteer voor volgend jaar vast de datums! Meedoen is leuk maar het is ook echt een leuk uitje voor de familie.
Marathoncompetitie 2024
Datums 2024 (onder voorbehoud)
27 april: Noordwolde
11 mei: Oenkerk
8 juni: Franeker
13 juli Sint Nicolaasga
17 augustus Ameland
31 augustus Burgum
21 september Sumarreheide
29 september Kuinre
12 oktober Harich















