Afbeelding

Laura Kramp: “Moeder en zoon in het span, dat maakt me supertrots!”

Sport

Haar opa begon meer dan vijftig jaar geleden een hengstenhouderij. Hij reed rond met hengsten van allerlei rassen, waaronder Shetlanders. Inmiddels is het bedrijf overgenomen door haar vader. Vijf jaar geleden startte Laura Kramp daarnaast een K.I. Station op. Zij richten zich nu alleen op de Shetlandfokkerij. Vroeger mende ze ook met haar hengsten, tegenwoordig zijn haar menpaarden een maatje groter; haar Zenique en Naene zijn Friese paarden.

Op het bedrijf in Valburg staan zo’n 15 hengsten ter dekking; daarnaast heeft Hengstenhouderij en K.I. Station Laura Kramp nog enkele hengsten in de verhuur. “Voor elke klant hebben we de maat en kleur die ze wensen, van zwartb,ont tot zilverappel zwart en palomino”, vertelt Laura over haar kleine viervoeters. “Daarnaast hebben we zo’n zestig merries en elk jaar komen er een kleine dertig ‘van Stal Polderzicht’-veulens geboren, want zo heet de fokkerij van huis uit.”

Aangespannen rijden

Laura maakte ook al vroeg kennis met het aangespannen rijden. “Mijn opa, mijn vader en mijn tante stelden meerdere merries en dekhengsten voor in tuig op verschillende concoursen en ook ik zat wel achter de Shetlanders op de menwagen. Maar ik wilde ook graag rijden, en ja, dan had ik natuurlijk een groter paard nodig. Friezen heb ik altijd al prachtig gevonden; dat trotse, die mooie bewegingen … en ook het fijne meewerkende karakter trok me.”

Mennen met Zenique


Ze kocht de merrie Zenique van de Keppelse Staart (v. Jerke 434) in 2017, als 2,5-jarige. Zenique werd betuigd op een stal in Friesland, en daar ook meteen gedekt. In combinatie met de hengst Markus 491 bracht ze in 2020 de hengst Naene Z. van Stal Polderzicht. “Ik ben inmiddels Z-mennen met Zenique. Ik rijd haar ook wel eens onder het zadel en heb een paar dressuurwedstrijden gereden, maar mennen vinden we allebei leuker!”

Op naar het Sportpredicaat


“Mijn doel is om Zenique naar het Sportpredicaat te rijden”, vertelt Laura. “De focus ligt dus echt op de dressuur, maar voor de afwisseling rijd ik ook wel eens een vaardigheidsproef met haar en pak ik eens een marathonhindernis mee. Maar ambities om in de samengestelde sport te starten heb ik niet.”

Naene Z. van Polderzicht


Met de vierjarige Naene Z. heeft de jonge paardenvrouw uit Valburg inmiddels ook haar wedstrijddebuut gemaakt. “Hij beweegt heel fijn en laat zich – jong als hij is – fijn bewerken”, prijst ze haar eigen fokproduct. “We zijn rustig in de B begonnen. Onze derde start in Bergharen leverde weer drie dikke winstpunten op, maar ik heb geen haast met hem en wil hem gewoon fijn opleiden.”

Uitdaging


Een droom van Laura is haar Friese paarden in het tweespan uit te brengen. “Een paar maanden geleden hebben we moeder en zoon samen voor de wagen gezet, en dat ging meteen supergoed! Natuurlijk moeten we alle drie nog veel leren, maar het is leuk om te merken dat ze als span ook potentie hebben. Eerst maar eens de benodigde puntjes met Zenique rijden in het Z, daarna zien we wel verder. Ik vind het een hele mooie uitdaging en ben hoe dan ook enorm trots op mijn zwarte parels!” (CD)

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding