Afbeelding
Sandra Nijland

Foto 1: Het winnende jeugdteam District Oost.

Foto 2: Precilla ten Hoeve won de jongste-categorie. De 11-jarige menster stuurde haar Lady Silver Star naar een ruime voorsprong met broer Reno als groom. Het was ook 'oranje boven' op plek twee, want die was voor Linda Mulder, eveneens startend voor District Noord.

Foto 3: Iza Bouma haalde voor District Oost de eerste plek en dus de meest punten binnen in de categorie 13-15 jaar. Hilbert Visser werd tweede. Met haar vader Sjerp die achterop zat als groom stuurde Iza twee keer naar de snelste tijd met pony Kareltje. Hij is 2,5 jaar geleden gekocht en door Iza en Sjerp omgeturnd van vierspan- naar enkelspanpony. 'Ze gaan steeds beter', vertelt Sjerp, 'en het is leuk om te merken dat Iza steeds meer vertrouwen krijgt.'

Foto 4: Het was de ervaren EK-goudwinnaar Evy van Oort van District Oost die in haar categorie 16-18 jaar de beste prestatie neerzette, gevolgd door Helena Lammers van District Zuid. 'De nadruk in het indoorseizoen lag eigenlijk op onze jonge pony, vertelt Evy. 'Maar die werd er best druk van; het leek ons beter hem nu thuis te laten. Zo mocht onze ervaren Biertje de kar hier trekken en daar deden we hem een groot plezier mee!'

Foto 5: 'Boyke was weer super als altijd', prijst Dirk Bastiaansen zijn 18-jarige ruin. 'Ikzelf was zo stom om in de eerste manche de finishlijn voorbij te rijden. Gelukkig waarschuwde mijn groom me, maar ik had zo'n tien seconden goed te maken. Die pony is zo fantastisch!' Alle credits dus voor Boyke, die thuis door een kind gereden kan worden en dan ook heel fijn dressuur loopt, maar op zo'n indoorwedstrijd is hij zo fel! Zo'n pony vinden we nooit weer.' Voor zijn District Zuid haalde Dirk de meeste punten binnen in de categorie Enkelspan Pony.

Foto 6: Met Evi en Kaya behaalde Frans Marijnissen een afgetekende overwinning voor district Zuid. 'Vorig jaar hebben mijn vriendin en schoonzus ze in het enkelspan gereden en dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Ze laten zich nu veel beter sturen. Maar fanatiek zijn ze hè', lacht Frans.

Foto 7: In de rubriek Enkelspan Paard ging het tussen Gert Vis van Heemst en Charissa Ridder. 'In de eerste manche was zij sneller, in de tweede was ik de winnaar met Bink', verklaart Gert zijn winst voor District West. 'Bink is 20 jaar en springgefokt; met zijn lange en grote lijf is hij misschien niet het ideale menpaard. In de dressuurring ziet de jury het niet graag, zo'n paard dat voor de loodlijn loopt. Maar hij laat zich prima sturen, zonder dat ik de hele tijd aan die voorkant hoef te zitten. Zo zijn we allebei blij!'

Foto's 8 en 9: Marijke Hammink zette voor District Oost twee rubrieken naar haar hand. Bij de Tweespan Paard spande ze haar Fjorden in. ‘Toen onze captain Gerard Schuiling belde met de vraag of ik wilde meedoen op de SDD omdat er een plek was vrijgekomen, heb ik Lubbert en Joke ook ingeladen Ze lopen in de lessen en voor de huifwagen; het zijn sportieve beestjes. Accelereren kunnen ze misschien niet, maar met een stabiel tempo, óók in de bochten, ben je alsnog snel.’ Marijke won ook de Vierspan Pony met haar ervaren indoorspan. ‘Het is een geoliede machine’, aldus de menster. ‘Als ik geen fouten maak, doen zij dat ook niet. Ze kennen het spelletje precies en gingen ook nu weer als vanouds loeihard.’ De drie Welsh A’tjes en Shetlander x Welsh-kruising Bertus wonnen met een riante voorsprong op Kenny Kanora van District Zuid.

Foto 10: De tribunes zaten vol en alle 'kleurtjes' lieten zich horen. Het was District Zuid oftewel team Wit, dat het hardst kon juichen. De winst ging naar hen, gevolgd door Oost (Rood), West (Blauw) en Noord (Oranje).

Precilla ten Hoeve
Iza Bouma
Evy van Oort
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding