
Vragen vanuit het publiek
Alle aanwezigen konden vragen stellen. Onderstaand twee toelichtingen:
- Het paard van Hans Arends heeft een Calming Mask op. Wat doet dat? "Het zou een kalmerend en rustgevend effect moeten geven door de druk die het uitoefent op het hoofd. Voor zover ik weet is dit nog niet bevestigd door wetenschappelijk onderzoek, maar vanuit het veld hoor ik verschillende geluiden. De één gelooft er 100% in, de ander niet. Hans merkt positief verschil. Ik gebruik het niet. Mijn paarden hebben het niet nodig en met mijn vossen vind ik dat het beeld erdoor verstoord wordt."
- Je geeft aan dat je vindt dat de voorpony's van Dianne wat 'in het nauw lopen'. Wat bedoel je daarmee? "Ik vind dat het voorspan lichamelijk iets te dicht bij elkaar liep en ook wat met de hoofden te veel naar elkaar. Ik zie liever wat meer ruimte tussen de paarden, zodat er in principe een boom tussen kan en dat ze meer in de juiste stelling komen." Daarvoor past Glenn de leidselvoering aan. Hoe dat precies gaat zie je in de video op de website. "Zorg er wel voor dat je altijd maar één ding aanpast. Doe niet het bit én de leidsels in een keer, want dan weet je niet welke verandering welk resultaat heeft gegeven."
Wil jij alle gestelde vragen terug beluisteren en alle onbesproken details in de praktijk zien? Ga dan naar www.hoefnet.nl, log in en bekijk de instructievideo's die bij dit artikel horen.