22 september 2016

Schildau: csütörtöki díjhajtás

Ma reggel megkezdődött a díjhajtás az FEI Gyermek, Junior és Fiatal Hajtók Európa-bajnokságán a németországi Schildau-ban. A díjhajtó aréna kiválóan lett kialakítva és a hangulat is nagyon jó volt a helyszínen. A 'Pferdesportarena Schildau', azaz a verseny helyszíne, egy különleges akadályparkkal rendelkezik, ahol minden akadálynak van egy saját témája, melyet a schildaui lakosok valósítottak meg. Az akadályok közel helyezkednek el egymáshoz, így a közönség egy helyről tudja élvezni majd a maratont.

Az idei évben egy új díjhajtó arénát alakítottak ki, amihez rengeteg földet kellett megmozgatni a szervezőknek. Az korábbi díjhajtó négyszög jelenleg melegítőpályaként szolgál. A teljes versenypályát gyönyörűen feldíszítették és rendbetették, mindezt a fiatal versenyzőkért, akiknek ez az év legfontosabb versenye.

Összesen 12 országból, 82 gyermek, junior és fiatal hajtó vesz részt az eseményen és 9 ország indult csapattal is.

Gyönyörű időjárási körülmények között kezdődött ma reggel a díjhajtás a gyermek kategóriával.
A svéd Andreas Sjöberg az első díjhajtást nyerő ezen az Európa-bajnokságon. A 10 éves kancával, La Perla-val, ő bizonyult legjobbnak a gyermek kategóriában. Colette Holdsworth (GBR) lett a második, a legjobb helyezést elérő hazai versenyző, Anna-Marie Lass előtt. Margitai Máté 64.37 hibaponttal a 14., míg Majoros Anna 65.20-al a 16. helyet szerezte meg.

A nap második győztese az egyedüliként póni kettesfogatot hajtó junior, Valentine Lenormand (FRA) lett, 55.95 hibaponttal.

A díjhajtás holnap a junior póni egyesfogatok második felével folytatódik majd. Szaller Zsófia 53.44-el jelenleg az 5. helyen áll. Holnap reggel ebben a kategóriában áll majd rajthoz Rozmán Tímea Krisztina és Érsek Anett is.