24 september 2016

Schildau: szombati maraton

Az időjárás ismét kegyes volt a versenyzőkhöz, lovakhoz és a nézőkhoz, hiszen kiváló napsütéses időben zajlott le a maratonhajtás is Schildau-ban. Rengeteg néző kilátogatott Schildau-ba, ahol a maraton eddig mindig a vasárnapi napon került megrendezésre. Ez egy kisebb fejfájást is okozott a szervezőknek, de szerencsére ez gyorsan elmúlt, amint a reggeli órákban megteltek a parkolók.

A pályaépítő Josef Middendorf igazi Európa-bajnoksághoz méltó pályát tervezett, sok alternatív lehetőséggel. A nap szerencsére balesetek nélkül ért véget. A fiatalok mind nagyon magas színvonalon versenyeztek. Főleg a junior és a fiatal hajtók élmezőnyében látszódott ez meg, hiszen alig volt köztük és a felnőtt világbajnokságon indulók között bármilyen különbség. A fogathajtásban jelenleg egy kiváló utánpótlás generáció van jelen.

Az i-re a pontot a fiatal hajtók tették fel. Marcella Meinecke nagyon szépen ment végig az akadályokon szürke lovával. A korábbi német világbajnok Eckert Meinecke unokáját a díjhajtást nyerő Anika Geiger követi, mindössze  0.07 hibapont hátránnyal.
A gyermek kategóriában Margitai Máté a kiváló 6., Majoros Anna pedig a nyolcadik helyet szerezte meg. A junior kategóriában Érsek Anett a 6. helyen, Szaller Zsófia a 16. helyen végzett, míg Rozmán Tímea Krisztina a 18. lett. A fiatal hajtó póni egyesfogatoknál Palkovics Dávid a 8., Genzwein Marina pedig a 9. helyen végzett.
A ma nap egy izgalmas napnak ígérkezik. Minden labda számítani fog.
A svéd csapat nyomást tudott helyezni a németekre, köszönhetően a kiváló maraton szereplésüknek.