8 augusztus 2022

Hölle Martin győzelmével zárult a beekbergeni nemzetközi verseny

Hölle Martin jóvoltából magyar sikerrel zárult a Beekbergenben megrendezett CAI3*-os nemzetközi kettesfogathajtó verseny. A 32 világszínvonalú hajtót felsorakoztató kettesfogat kategória győztese a világbajnoki címvédő Hölle Martin lett. A négyesfogatok kategóriájában is volt magyar indulója a mezőnynek, itt Vida József képviselte hazánkat, aki a a 24. helyen zárta a versenyt.

Hölle Martin
Fotó: Wilco van Driessen

Hölle Martin 35,74 pontos díjhajtással már a verseny kezdetétől élen állt és ebből nem is adott lejjebb a hét során. Kiválóan szerepelt a maratonhajtás versenyszámban is, ahol a harmadik helyet szerezte meg a holland Ewoud Boom és a német Max Berlage mögött. Az akadályhajtásban szintén harmadik lett, alapidőn belüli hibátlan hajtással. Így a győzelmét senki nem veszélyeztette. Az összetett versenyben két francia végzett Martin mögött, Francois Dutilloy lett a második, Franck Grimonprez lett a harmadik.

Vida József a négyesfogatok népes mezőnyében, kiegyensúlyozott versenyzéssel a 24. helyet szerezte meg; díjhajtás 29. hely, maratonhajtás 25. hely, akadályhajtás 24. hely. A holland Bram Chardon nyerte meg a versenyt, aki kiváló hétvégét tudhat maga mögött, hiszen minden versenyszámban az első helyet szerezte meg. Ezzel majdnem 20 pontos előnnyel tudhatta magáénak a győzelmet. Az eredményével nem csak a nemzetközi világkupa forduló versenyt nyerte meg, hanem holland bajnoki címet is szerzett. A verseny második helyén Koos de Ronde végzett, a harmadik helyet a francia Benjamin Aillaud szerezte meg.

Kattintson ide a képekért és a teljes eredményekért.