
Achttien aanspanningen trokken door Brugge
Rond het Kasteel van Tillegem bij Brugge vond zaterdag 15 augustus de 34ste editie van de Brugse Koetsenparade plaats. Ongeveer achttien aanspanningen namen op Maria Hemelvaart deel aan de traditionele rit, met een gevarieerd deelnemersveld van enkel-, twee- en meerspannen.
Vanaf 10.00 uur arriveerden de eerste deelnemers met hun paarden en rijtuigen op het terrein bij het kasteel. Na de ontvangst volgde rond 11.00 uur een briefing en gezamenlijk buffet. Voor het vervoer tussen de verschillende locaties was een pendelbus beschikbaar.
De route
Onder de deelnemende aanspanningen waren verschillende typen rijtuigen en uiteenlopende paarden- en ponyrassen vertegenwoordigd. Na vertrek vanaf het Kasteel van Tillegem voerde de route de deelnemers richting Brugge.
Een van de tussenstops vond plaats op de Markt, waar de aanspanningen langere tijd verbleven en de deelnemers een ijsje kregen aangeboden. Vervolgens ging de tocht terug richting het kasteel.
Daar werden de aanspanningen aan het aanwezige publiek gepresenteerd. Speaker Joseph Defaudeur verzorgde daarbij de toelichting. Alle deelnemende menners ontvingen na afloop een aandenken aan de 34ste editie.
Vier bekers uitgereikt
Tijdens de afsluiting werden in vier categorieën bekers uitgereikt. Bij de enkelspan pony’s ging de prijs naar Marcel Demeulemeester met een bakkerswagen. In de categorie tweespan won de combinatie Schelstraete/Beirens met een omnibus.
Stefaan Martens kreeg met zijn jachtbreak de beker in de categorie langspan. De vierde prijs, voor het klavertje drie, ging naar Lorenzo Lataire met een shooting brake.
Met de 34ste editie achter de rug kan de organisatie zich gaan voorbereiden op een bijzondere volgende aflevering: in 2027 staat de 35ste en daarmee jubileumeditie van de Brugse Koetsenparade op het programma.
Tekst: Bert Lockefeer | Foto’s: Mieke Lockefeer-de Rijck










