
Twee medailles voor Nederland op WK Jonge Menpaarden
SportIn het Franse Lamotte Beuvron heeft de Nederlandse delegatie op het WK Jonge Menpaarden twee medailles veroverd. Sabrina Melotti won brons bij de zesjarigen en Wilbrord van den Broek veroverde het zilver bij de zevenjarigen.
Van de zeven Nederlandse aanspanningen wisten vier de finales te bereiken. De finale bestond uit zowel de dressuurproef als een vaardigheidsproef, waarin één (bij de vijfjarigen) of twee (bij de zes- en zevenjarigen) marathonhindernissen waren opgenomen. Beide onderdelen werden door een jury beoordeeld, waarbij vooral gelet werd op de kwaliteiten van het paard en de wijze waarop ze werden voorgesteld.
Saskia Siebers kwalificeerde zich knap met twee paarden bij de vijfjarigen, maar wist helaas geen podiumplek te behalen. Sabrina Melotti reed de zesjarige Melotti Texel (v. Edmundo) naar de derde plaats in de dressuur en naar de vijfde plaats in het kegeltjesparcours. De twee resultaten leverden de menster overall een fraaie bronzen medaille op. Wilbrord van den Broek reed de zevenjarige Love To Dance (v. Danser) in beide onderdelen naar het podium, hetgeen hem in het eindklassement de zilveren medaille opleverde.
Voor het eerst sinds de oprichting van dit kampioenschap werd het dit jaar niet in Hongarije gehouden, maar op de locatie van de Franse paardensport federatie in Lamotte-Beuvron.
Programma
De competitie vindt net als andere kampioenschappen plaats over vier dagen en begint met de veterinaire keuring. Op alle andere gebieden gaat het echter anders. Op donderdag reden de menners met hun jonge paarden de kwalificatie, dat bestond uit een dressuurproef met kegelpoorten erin. De beste 50% gaat op zaterdag door naar de finale dressuurproef, maar op vrijdag rijdt de onderste 50% opnieuw een kwalificatieproef om te proberen zich te selecteren voor de finale. Het aantal dat mag doorgaan na de tweede kwalificatie wordt bepaald door de officials.
Vervolgens werd er op zondag een soort minimarathon gereden, dat bestaat uit twee hindernissen en kegelpoorten. Het parcours werd in Lamotte Beuvron ontworpen door Josef Middendorf. Hij was ook de parcoursbouwer van het WK Vierspannen in Pratoni (ITA) vorig jaar.
Beoordelingsysteem
Het beoordelingssysteem is ook anders dan bij de andere menwedstrijden. Hier wint niet degene met het minst aantal strafpunten, maar degene met de hoogste score. De punten worden toegekend door de vier juryleden die gezamenlijk beslissen welk cijfer, van 1 tot 10, gegeven wordt. Het gemiddelde van de gegeven punten zorgt voor één cijfer aan het eind van elk onderdeel.
“Doordat de juryleden bij elkaar zitten, is er een hele goede discussie mogelijk. Het gaat bij dit kampioenschap om de prestatie van het paard, niet om de proef die getoond wordt. We kijken naar hoe de paarden opgeleid worden en vinden het belangrijk dat ze de tijd krijgen om zich te ontwikkelen. Het is bijzonder om naar zo’n fantastische paarden te beoordelen op hun beweging, het opleidingsniveau en hun werkwilligheid”, vertelt Andrew Counsell, voorzitter van de jury.
Foto: Melanie Guillamot









