
Bernadette Prins: “Kleine pony met een heel groot hart!”
SportBernadette Prins is vanaf jongs af aan met de paarden bezig. Eerst onder het zadel, maar nadat ze een gezin had besloot ze de overstap te maken naar het mennen. Ze kocht een Welshpony en een kar en ging menlessen volgen. Inmiddels is ze zeer succesvol met haar ‘once in a lifetime’ pony Oldenzijlster Floris.
“Ik ben altijd al best fanatiek en gedreven geweest binnen de paardensport. Maar toen mijn kind geboren werd kwam dat uiteraard even op een lager pitje te staan. Een paar jaar later bedacht ik me hoe leuk het zou zijn om te gaan mennen, zodat we met het gezin op pad konden! Zogezegd, zo gedaan.. Ik kocht een pony, een kar en heb menlessen gevolgd bij Dammes Baan en Wim Vos”, begint Bernadette haar verhaal.
Hackney kruising
“Ik heb destijds veel van hen geleerd. Niet alleen sportief gezien, maar ook de etiquettes die erbij horen vind ik super leuk.” Bernadette begon met het rijden van dressuur-, vaardigheid en marathonwedstrijden. “Toen mijn Welsh A-pony iets te klein bleek voor de marathons heb ik een D-pony gekocht. Daarmee reed ik destijds voornamelijk marathonwedstrijden mee, tot 2014 ongeveer.”
Toen werd bekend dat Bernadette de spierziekte Fibromyalgie heeft. “Mijn pony was een kruising met een Hackney, een hartstikke fanatiek en gretig beestje die daardoor soms wat sterk kon worden. Via een omweg is die pony uiteindelijk bij Alie Boekelo terecht gekomen, daar staat hij nog steeds.” Bernadette besloot door haar spierziekte een pauze in te lassen. “Maar als paardenmens is dat echt onmogelijk. Ik wilde heel graag weer aan de slag, de stal weer vullen.”
Nette & beleefde Floris
Vervolgens kwam Oldenzijlster Floris bij Bernadette. Floris is in 2013 benoemd tot KNHS-Mentalent -tussen alle grote paarden-, heeft Z samengesteld gelopen, heeft zijn sportpredicaat bij het Welsh stamboek en loopt momenteel M dressuur en M vaardigheid. “Ik heb geen samengesteld met hem gereden, dat kan mijn lichaam helaas niet aan. Maar het feit dat hij dispensatie kreeg vanuit de KNHS omdat hij eigenlijk te klein is voor de samengestelde sport, en uiteindelijk Z heeft behaald, zegt genoeg over zijn talent! Hij is echt een geweldig dier én super fanatiek!”
Bernadette reed een tijd met Floris, de twee waren een geweldige match. “Op het begin was het best wel even schakelen: van de ruwe Hackney naar de nette en beleefde Floris. Maar door hem heb ik mijn plezier in de sport teruggevonden, ik heb zóveel van hem geleerd! Helaas kon ik door mijn ziekte mijn stal niet meer runnen. Ik verhuisde naar een pensionstal en kon daardoor maar één paard houden.” Floris werd verkocht en verhuisde naar een pensionklant van Melanie van de Bunt. Toen zij twee jaar geleden ook stopte met haar stal, kocht Bernadette Floris weer terug. “Dat is het beste wat me ooit is overkomen”, vertelt ze enthousiast.
Z vaardigheid
“Toen Floris bij me terugkwam heb ik mijn plezier wéér herontdekt. Het klinkt misschien raar, maar het was meant to be. Met Floris kan ik lezen en schrijven. Hij is super verkeersmak, hij kijkt niet op van vrachtwagens of loeiende sirenes hier in de straat. Ondanks zijn kleine stokmaat is hij niet super temperamentvol, maar hij gaat wel tot het uiterste voor je. Het is een kleine pony met een heel groot hart!”
Floris gaat nooit meer weg bij Bernadette. “Nee, die twee jaar dat hij weg is geweest was één keer en nooit meer. Het is ongekend hoeveel plezier ik met hem heb. Floris is nu zeventien jaar oud maar nog hartstikke fit. Ik hoop dat we nog eens Z vaardigheid kunnen starten samen, dat zou heel gaaf zijn! Je merkt helaas wel dat hij zijn plezier in de dressuur kwijt is geraakt. Ik weet niet hoe dat komt, maar zijn aanleuning is een lastig ding geworden. Maar in de vaardigheid heeft hij nog heel veel lol, hij vindt dat spelletje geweldig! Ik hoop dat we daar dus nog wat vooruitgang in kunnen boeken.”
Winterfoto’s met de slee
“Daarnaast hoop ik dat we deze winter mooie foto’s kunnen maken met Floris. Mijn vader is op leeftijd maar is de afgelopen tijd erg druk geweest met het lassen van een slee! Die is nu helemaal af en ik heb de bellen en de outfits -volgens etiquette, want zo hoort het- al klaarliggen! Ik hoop dat er deze winter dus nog een mooi pak sneeuw gaat vallen en dat we dan mooie plaatjes kunnen schieten. Dat zou heel gaaf zijn. Floris geeft dus in meerdere opzichten het ultieme ponyplezier!”
Bron: MenSport & Showpaard, overname zonder toestemming via info@mensport.nl is niet toegestaan
Foto: Privébezit
















