
KNHS kampioenschappen Neerijnen: Dubbele dagwinst voor Castelijns en Lenssen
SportDe eerste dag van de KNHS Kampioenschappen klasse L en M zit erop. Met een aantal uitblinkers in de dressuur en een vaardigheid die in de meeste rubrieken haalbaar was voor de specialisten, was het een erg goede dag.
De driekoppige dressuurjury aan Ring 3, was unaniem in het oordeel dat Ester Tutert de beste van haar rubriek (1Po M) was, en zij zette bovendien de beste dagscore neer met een strafpuntentotaal van 43.17 punten. Ook Wendy van Boeckhout in de rubriek 1Po L (Ring 1), John Castelijns (2Pa M, Ring 2) en Gerco van Tuyl (4Po L/M, Ring 1) wisten het voltallige jurycorps te overtuigen.
De vaardigheid was voor de enkelspan pony’s klasse L geen probleem. Veel rijders hielden de ‘dubbele nul’. Ook bij de enkelspan paarden klasse L was de tijd goed haalbaar voor de perfecte score. De andere rubrieken hadden meer moeite om het parcours foutloos binnen de toegestane tijd af te leggen.
Twee rijders zetten vandaag beide onderdelen op hun naam: John Castelijns in de rubriek 2Pa M en Sjoerd Lenssen bij de tandems, klasse M.
Zaterdag marathondag
Morgen om 08.00 uur gaat de eerste rijder van start in de marathon. Aan het eind van de dag weten we wie zich een jaar lang kampioen mag noemen in zijn of haar rubriek!
Het publiek is van harte welkom om de rijders aan te moedigen en hen te volgen in de mooie hindernissen van de jubilerende menvereniging Waal & Linge.
Klik hier voor alle uitslagen en de startlijst van de marathon
Bron: Hoefnet, overname zonder toestemming via info@hoefnet.nl is niet toegestaan
Foto: Kelly Zuidema















