Iowa pakt eerste competitie wedstrijd
NieuwsUit een groep van elf nieuwe competitiepaarden wist Klaas Buist met Iowa (v. Colonist) op 28 mei de eerste punten te pakken. Het paard begon de wedstrijd iets terughoudend maar werd gedurende de wedstrijd steeds beter en liep verder een vrij constante wedstrijd. Hugo (v. Patijn) met Alberd van Dijk heeft een mooie halsvorm, was in het begin nog wat zoekende maar liep eveneens een goede wedstrijd. Idsard V (v. Colonist) met rijder Henk Prins deed niet al te veel onder van de eerste twee maar was ietsje minder flitsend op het warme concours in Roden. Ook in de lage limietklasse voerde Klaas Buist de ereronde aan nadat de met veel houding gaande Indiana (v. Colonist) ook nog eens een mooie constante wedstrijd liep, goed over de benen was en veel uitstraling had. Harm-Jan Veenstra mocht hier als tweede opstellen met Inanda (v. Patijn). In totaliteit toonde Inanda ietsje minder houding dan de koploper. De als derde geplaatste Darno (v. Saffraan) met Freek Helmus omschreef de jury als een goed paard welke nog ietsje terughoudend overkwam. De hoge limiet was een duidelijke overwinning voor El Nino B (v. Atleet) met Linda Boelens aan de leidsels. “Hij toonde een mooie verrichting, was ruim in beweging, had het front er mooi op en had een sterk flitsend achterbeengebruik”, aldus de jury. Opnieuw een tweede stek voor Harm-Jan Veenstra die de luxe en veel front tonende Gesiena (v. Atleet) voorstelde. “Dit paard liep zijn rondes linksom ietsje beter dan rechtsom”, zei de jury. Ietsje korter in beweging, maar wel met veel zelfhouding leverde Falco (v. Manno) van Alberd van Dijk een derde plaats op. De organisatorisch ietwat rommelig verlopen ereklasse was sterk van kwaliteit en werd gewonnen door Emerson (v. Manno) met Niek Alting. Wervelwind (v. Plain’s Liberator) met Lammert Tel werd hier tweede voor Cetrienes (v. Vulcano) met Els Nijenhuis. Emerson was in handen van Manon Veerman in de damesklasse nog iets fraaier en wist ook deze klasse te winnen. Hier pakte Grietje Naber met de ruim bewegende Evita (v. Reflex M) verdienstelijk de tweede plaats voor de eveneens imponerende Cetrienes. Met een dikke 9 als beoordeling voor de stijlprijs wist Lieke Lueks zich naast opa Muggen en achter Via HJ (v. Roy M) al goed in de kijker te rijden. Ze won echter niet de wedstrijd voor jeugdigen. Die zege ging naar de mooi in houding gaande Cetrienes die werd gereden door Gylian Nijenhuis. Susan Bouwman pakte met Egberdina’s Armanie (v. Roy M) en Egberdina’s Unitas (v. Nando) de winst bij de tweespannen.
Bij de Friese tuigpaarden was er een overtuigende hoofdrol voor Chris fan Wylgster Pragt (v. Jisse) die zowel de ereklasse als ook de damesklasse overtuigend won, beide in handen van Jolanda Schreuder. De fraaie en ruime manier van bewegen ligt hieraan ten grondslag. In de ereklasse wist Filou SB (v. Tjalf) zich in handen van Sybren Minkema te plaatsen op de tweede stek en eindigde voor Ytsjen (v. Ulke) met Hendrik Eppinga die ook hele sterke momenten in haar wedstrijd had. Bij de damesklasse pakte Susan Bouwman met Egberdina’s Arwyn (v. Doaitsen) de tweede plaats. In het achterbeengebruik moest Arwyn het nu afleggen tegen Chris fan Wylgster Pragt. Ook Claes (v. Doaitsen) met Holda de Vries slaagde er niet in de prestaties van Chris te evenaren.
Voor Augustinus Hoekstra begon de wedstrijd in Roden zeer geslaagd. Eindelijk werd het optreden van zijn GPD Teade (v. Tsjitse) beloond met een eerste plek. Hij zat al eens bij de kopgroep, maar winnen in deze fraaie grote en kwalitatief sterke groep lukte nog niet. Teade heeft een heel mooie zelfhouding en was in voorbeengebruik zeer voornaam. Imbert fan Wylgster Pragt (v. Norbert) met Sybren Minkema werd tweede voor de eveneens imponerende Jetske van Diphoorn (v. Norbert) van Maaike de Jong die soms toch net een tikkeltje te vlug ging. Bij de tweespannen zagen we nog regelmatig wat zoekende spannen. Hier en daar ook wel eens een ongelijke hoofdhouding of over de benen een net iets andere bewegingsafloop. De meeste eenheid werd gevonden bij Douwe van R (v. Maurits) en Filou SB (v. Tjalf) met Sybren Minkema aan de leidsels. Udo de Haan won met Christiaan PW (v. Andries) en Het Swarte Paert Sierd PW (v. Dries) de tandemrubriek.
Tekst: Johanna Faber
Foto: www.karinshobbyfotografie.nl







