5 február 2017

Bordeaux: Boyd Exell nyerte az első versenyszámot

A szombat esti késői kezdés ellenére tele volt a bordeauxi lelátó és a közönség ismét Boyd Exell győzelmének örülhetett az első versenyszámban. Koos de Ronde lett a második, megelőzve a kiváló kört teljesítő Edouard Simonetet.

A holland 4-es szintű pályaépítő Jeroen Houterman kihívásokkal teli pályát épített, technikás és gyors részekkel egyaránt. Boyd Exell hajtott utolsóként a pályára és ővé lett az este leggyorsabb ideje. Ezzel Koos de Ronde a második helyre csúszott vissza. Boyd korábbi segédhajtója és tanítványa, Edouard Simonet nagyon szép hibátlan pályát hajtott Arabo-Fríz fogatával és szerezte meg a harmadik helyet. IJsbrand Chardon éppenhogy lemaradt a dobogós helyről, miután a második labdát is leütötte.

A szabadkártyás francia Benjamin Aillaud lett az ötödik, megelőzve Georg von Steint és a szinté szabadkártyás Sébastien Mouriert, aki a második maraton akadályban hibázott és sok időt veszített.

Az FEI Fedeles Világkupa versenyszámot, február 5.-én, vasárnap, 16.45-kor rendezik.