Jordy met Boy
Jordy met Boy Foto: Sarah Nollen

Jordy Reuvers heeft pony Boy al zijn hele leven: “Hij gaat voor je door het vuur”

Sport

Jordy Reuvers werd vijfde op het NK samengesteld klasse M met zijn pony Boy. De menner is tevreden over hoe zijn onderdelen gingen. “Ik heb de resultaten behaald die ik wilde halen en daar is een mooi resultaat uitgekomen. Ik ben tevreden.”

Maximale eruit gehaald

“De dressuur is bij mij altijd een moeilijk onderdeel, daarin mist Boy net wat ruimte in zijn bewegingen in draf en stap. Dat is jammer, maar hij deed wat hij kon en op dat moment was er niet meer uit te halen. In de vaardigheid had ik twee strafpunten voor de tijd, maar alle balletjes bleven gingen. De marathon ging zeer goed en het is ons beste, favoriete onderdeel. We waren foutloos en snel. We crosten overal zo snel mogelijk door heen en heuvel op en af. Het is gaaf als het allemaal zo goed gaat. Als je voor het ene onderdeel wat minder goed bent, kunt je met de twee andere onderdelen de winst eruit halen. Ik wil zo hoog mogelijk proberen te komen als dat lukt, zoals meerijden op het WK. Dat zou erg gaaf zijn. Het allerleukste aan het mennen, vind ik dat het een teamsport is samen met je pony en grooms. Onder het zadel bij dressuur en springen staan deze aan de kant te kijken, maar bij het mennen zijn ze echt onderdeel van de wedstrijd. Ik ben heel blij en dankbaar met de mensen die ik om mij heen heb verzameld. Zo gaat mijn moeder altijd mee op wedstrijden zorgt mijn sponsor Gregor Melsen ervoor dat mijn koets op en top onderhouden is en ik met de nieuwste presentatie wagen kan rijden op wedstrijden. Ook ben ik erg blij met mijn trainers Koos de Ronde en Demi Rijntjes. Zonder hulp kan je niet op wedstrijd, het is echt een team.”

Door het vuur

“Onze hoofdfocus zijn de samengestelde wedstrijden, maar we doen eens per jaar ook wel een dressuur en vaardigheid of enkel marathon. In de zomer probeer ik vier tot vijf keer per week voor de wagen te trainen en eens in de week te longeren. In de winter probeer ik één tot twee keer te mennen als het weer meezit. Heel af en toe rijdt iemand anders Boy nog onder het zadel. Ik heb Boy sinds ik drie jaar was en hij is nu zeventien. Ik was zelf acht jaar toen Boy bij ons kwam, ik heb hem eerst onder het zadel gereden. Toen ik te lang werd, mocht ik de keuze maken om te blijven rijden met een nieuwe pony of te gaan mennen. Met behulp van iemand uit de vereniging hebben we Boy voor de wagen gezet en zo doende een carrière switch gemaakt van rijpony naar menpony. Op dat moment is de passie voor het mennen echt gaan groeien. We wilden Boy niet wegdoen, aangezien hij al zo lang bij ons was en op deze manier was het een mooie kans om verder te gaan. Boy heeft een heel goed karakter, maar is niet de makkelijkste pony geweest. Hij heeft een eigen willetje en heeft niet altijd zin om te trainen, zo loopt hij het liefst de hele dag in de wei en is het soms niet makkelijk om hem uit de wei te halen. Maar als hij mee is op training of wedstrijd geeft hij altijd zijn volle 100 procent en wil hij graag werken. Ondertussen hebben we hem al veertien jaar en gaat hij voor je door het vuur.”

Bron: Mensport & Showpaard, overname niet toegestaan zonder toestemming via info@mensport.nl

Foto: Sarah Nollen