
ICDA waarschuwt menners: controleer je bit vóór volgende FEI-wedstrijd
De International Carriage Drivers Association (ICDA) roept internationale menners op om vóór hun volgende FEI-wedstrijd goed te controleren of hun bit en eventuele aanpassingen daaraan volgens de actuele regels zijn toegestaan. Aanleiding zijn de bitcontroles tijdens het WK vierspannen in Aken, waar meerdere deelnemers werden gediskwalificeerd na de dressuur vanwege niet-toegestane bitten.
Tijdens het WK werden daarnaast verschillende deelnemers gevraagd aanpassingen aan hun bit te doen voordat zij verder konden deelnemen. Dit ging onder andere om het verwijderen van tyraps of kabelbinders.
De controles in Aken waren gebaseerd op artikel 1044.6 van de FEI Veterinary Regulations. Daarin is vastgelegd dat aanvullende onderdelen of aanpassingen die invloed hebben op de werking van een bit niet zijn toegestaan, tenzij deze specifiek zijn goedgekeurd in de FEI Tack App en de FEI Tack, Equipment and Dress Database.
Eerder gebruikt betekent niet automatisch toegestaan
De ICDA benadrukt daarom dat menners er niet zonder meer vanuit moeten gaan dat materiaal waarmee zij eerder dit seizoen al aan internationale wedstrijden hebben deelgenomen, ook tijdens een volgende wedstrijd geaccepteerd wordt.
Menners wordt dus nadrukkelijk geadviseerd om hun bit vooraf te controleren aan de hand van de actuele informatie in de FEI Tack App. Bij twijfel adviseert de ICDA om vóór vertrek via de eigen nationale federatie navraag te laten doen bij de FEI. Wie eenmaal op het wedstrijdterrein is en nog twijfelt over de toegestane uitrusting, kan het best contact opnemen met de Chief Steward van de wedstrijd.
Verzoek om controle vóór de start
Voor de resterende internationale wedstrijden van 2026 heeft de ICDA de FEI gevraagd om controles van de bitten vóór de start van ieder onderdeel mogelijk te maken. Op die manier zouden deelnemers vooraf duidelijkheid kunnen krijgen en kan worden voorkomen dat pas achteraf blijkt dat materiaal niet aan de geldende regels voldoet.
De ICDA wil daarnaast met de FEI kijken naar een betere communicatie over wijzigingen in de Tack App. Daarbij gaat het zowel om het moment waarop regels of beoordelingen veranderen als om duidelijkheid over wat er precies is aangepast.
Controleer dus voor iedere FEI-wedstrijd opnieuw of het bit en eventuele aanpassingen eraan volgens de actuele regelgeving zijn toegestaan en vraag bij twijfel vooraf om duidelijkheid
Bron: ICDA















