17 augusztus 2018

Kisbér-Ászár 2018: Edith Chardon győzött, Németország az élen az Európa-bajnokságon

Tegnap hajtották a junior és a fiatal hajtók díjhajtásukat az FEI Fiatal Hajtók Európa-bajnokságán Kisbér-Ászáron. A póni négyesfogathajtók fejezték be a napot, akiknél Edith Chardon volt a legjobb. Edith volt az egyetlen holland hajtó, aki a most hétvégén megrendezésre kerülő Holland Pónifogathajtó Bajnokság helyett, Kisbérre utazott. 49,67 hibaponttal megnyerte a díjhajtást Tinne Bax és a házigazda Jámbor Vilmos előtt.

Edith Chardon
Fotó: Krisztina Horváth

A fiatal hajtók egyesfogat kategóriájában teljes német uralom volt. Marie Tischer nyerte a kategóriát, megelőzve Fokko Strassnert és Esther Marie Rietzlert. Margitai Máté legjobb magyarként a kiváló negyedik helyen végzett.

Marie Tischer

A fiatal hajtók póni egyesfogatok kategóriájában három nemzet vitte haza az első három helyet. A svéd Linnea Kristiansen győzött egy gyönyörű díjhajtással, megelőzve az osztrák Michaela Schöftnert és a dán Maria Buchwaldot. Palkovics Dávid a 8. helyet, Genzwein Marina a 12. helyet, Érsek Anett a 14. helyet és Szajkó Liliána a 15. helyet szerezte meg.

Linnea Kristiansen

A junior póni kettesfogatok kategóriája mindössze három hajtóból áll. Az első két helyet Németország szerezte meg. Amelie Müller és Lea Schröder végeztek az első és második helyeken. Aszódi Richárd lett a harmadik.

A csapatversenyben Németország áll az élen, megelőzve a svédeket és a franciákat.

A tegnapi napot a Nemzetek Játéka zárta, melyen minden ország részt vett egy-egy csapattal. Több sportos és ügyességi feladat volt melyet egy pályán kellett teljesíteniük, többek között fogattal, golfkocsival és talicskával.

A mai napon a versenyzők előtt egy szép maraton áll, melyet a brit Barry Hunter tervezett. A gyermekek 5 akadályt, a juniorok és a fiatal hajtók 6 akadályt teljesítenek majd. A póni négyesfogathajtók 8 akadályt kell teljesítsenek majd.

Kattintson ide a startlistákért és eredményekért.