14 szeptember 2020

CAI Lähden 2020: Izgalmas verseny az utolsó pillanatig

Múlt hétvégén 13. alkalommal rendezték meg a Lähdener Pferdetage nemzetközi és nemzeti fogathajtó verseny a németországi Lähdenben, Christoph Sandmann otthonában. A német póni kettes- és négyes-, valamint kettes- és négyesfogatok a német bajnoki címekért is versenyeztek.

A legutolsó pillanatig izgalmas volt a verseny a négyesfogatok kategóriájában. Boyd Exell kiváló díjhajtással kezdte a versenyt és 30,08 hibapontot kapott. A második helyet Mareike Harm szerezte meg, aki eddigi legjobb díjhajtását mutatta be nemzetközi szinten melyet 38,06 hibapontra értékeltek. A harmadik helyen a házigazda Christoph Sandmann végzett.

Boyd Exell
Fotó: Sonja Scharf

Brauchle ismét nyerte a maratont

Mint már oly sokszor, ismét a német Michael Brauchle napja volt a maraton nap. 2015. Európa-bajnoka hétből három akadályban a legjobb volt a 22 fős mezőnyben. A szintén maraton menő Koos de Ronde lett a második, kevesebb mint egy ponttal Brauchle mögött, megelőzve Christoph Sandmannt. Boyd Exell számára kevésbé sikerült jól a maratonhajtás. Az első akadályban egyik első lova átlépett az istrángon, így meg kellett álljon. Egyik segédhajtójának le kellett szállnia, amely jelentős másodperceket és hibapontot jelentett az ausztrálnak. De ez nem tartotta vissza a világbajnokot és a további akadályokban jól teljesített, így csupán két helyezést csúszott vissza a két nap utáni eredményben.

A két nap után vezető Sandmann és a második Koos de Ronde között mindössze 0,18 hibapont volt, valamint Boyd Exell is csupán 2,99 hibapontra állt Sandmanntól az akadályhajtás előtt. Exell alapidőn belül, hibátlanul teljesítette a pályát. Sem Sandmann, sem De Ronde nem tudta ugyanezt megismételni, mindketten egy-egy labdát ütöttek, így Exell nyerte a versenyt. Az első három helyezett kötött a végeredményben mindössze 0,01 hibapont különbség volt. Sandmann megnyerte a német bajnokságot, második lett Georg von Stein, a harmadik pedig Mareike Harm.

Christoph Sandmann

Német indulók Valkenswaardban

A verseny után a Német Lovas Szövetség bejelentette, hogy Christoph Sandmann, Georg von Stein, Mareike Harm, Michael Brauchle, Anna Sandmann és Rene Poensgen utazhatnak a valkenswaardi Négyesfogathajtó Világbajnokságra október 7-11. között. Dirk Gerkens és Markus Stottmeister a tartalék versenyzők.

A kettesfogatok nemzetközi versenyét és a német bajnoki címet Sandro Koalick nyerte.

A póni négyesfogatoknál a világbajnok Steffen Brauchle győzött.

Marie Schiltz nyerte az egyesfogatok versenyét.