1 május 2018

Mezőhegyes 2018: Dobrovitz és a magyar csapat nyertek

A mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság CAI2*-os póni kettes, egyesfogat, kettesfogat és CAIO4* Világkupa Kvalifikációs négyesfogathajtó versenynek adott otthont április 28. és május 1. között. A rendezők 7 ország 49 hajtóját köszönthették a nemzetközi kategóriákban, akik közül sokan itt kezdék meg a 2018-as szezonjukat. A gyönyörű időjárás és többek között a holland 4-es szintű pályaépítő Johan Jacobs által tervezett maratonakadályok és akadályhajtó pálya is hozzájárult egy nagyon sikeres versenyhez azon hajtók számára akik Mezőhegyesre utaztak.

Dobrovitz József volt a legjobb a négyesfogatok kategóriájában. Megnyerte a díjhajtást és a maratonhajtást és hatalmas előnyének köszönhetően az akadályhajtásban szerzett hibapontjai sem veszélyeztették első helyét összetettben. Jérôme Voutaz volt az egyetlen az utolsó napon, aki alapidőn belül hibátlanul tudta teljesíteni az akadályhajtást és ez az összetettbeli második helyet jelentette számára. Móró Lajos nagyon jól ment a teljes hétvégén és a harmadik helyet szerezte meg. Magyaroszág nyerte a CAIO Nemzetek Kupáját megelőzve Csehországot és Ausztriát.
Fotó: Krisztina Horváth

Rákóczi Gergő (ROU) második lett a díjahjtásban és a maratonhajtásban és egy biztonsági hajtással az akadályhajtásban, összetettben az első helyet vihette haza. Penzer László lett a második, Szabó Pál pedig a harmadik helyet szerezte meg.

Nyúl Katalin nagy jól indította 2018-as szezonját a 14 éves KWPN lovával Ziezoval. A háromszoros magyar egyesfogathajtó bajnok a díjhajtásban és a maratonban is legyőzhetetlen volt és második lett az akadályhajtában. 12 ponttal végzett Meskóné Orosz Mária előtt. Rondzik Gábor lett a harmadik.

A póni kettesfogatok kategóriájának győztese Balla Evelin lett. Kovács Zsófia sajnos kizárásra került a maratonhajtásban..