Afbeelding
Foto: Privébezit

Stevine Mocking-Timmerman: “De vrijheid om je eigen ding te doen”

Sport

Meestal ontstaat de liefde voor paarden al jongs af aan, maar niet bij Stevine Mocking – Timmerman. Zij kreeg haar passie voor paarden pas op latere leeftijd en daarbij ontstond ook de belangstelling voor het mennen. “Ik vind het fantastisch om te doen, zowel wedstrijden, als trainen als een gezelligheidsritje.”

zelf op de bok gekropen

“Ik kwam destijds mijn huidige vrouw tegen en die reed paard onder de man. Haar moeder deed aan mennen. Ik had eerst niets met paarden, maar rolde er dus wel in dankzij haar. In eerste instantie probeerde ik het rijden onder de man. Dat bleek niet mijn ding te zijn en was dus geen groot succes. Ik wilde het mennen wel nog proberen en ging eerst mee op wat ritjes. Dat vond ik erg leuk en zelfs zo leuk dat ik zelf op de bok ben gekropen. Zodoende men ik nu en rijd mijn vrouw nog steeds. Zij vindt namelijk geen zak aan mennen, dus zo hebben we elk ons eigen passie. Overigens vindt ze het groomen wel fantastisch, dus ze staat altijd achterop.”

Marathon en vaardigheid

“Ik men nu met Apollo die inmiddels alweer op een respectabele leeftijd van 21 jaar is. Hij doet het nog fantastisch en wordt erg enthousiast van het werk. Hij staat te brullen in de stal en je kunt hem niet een paar dagen stilzetten, dan wordt hij heet. Apollo vindt marathon erg leuk. Het is dan ook niet gek dat deze pony twee keer Nederlands kampioen enkelspan is geworden en één keer Nederlands kampioen dubbelspan bij een vorige eigenaar. Bij de marathonwedstrijden staat hij echt aan en dat levert soms succes op bij wedstrijden. Alleen zelf ben ik nog niet zo handig, want ik men nog maar twee jaar. We doen ook vaardigheid en nemen wekelijks dressuurles. Dat helpt je echt verder, alleen de pony vindt helemaal niets aan dressuur. Het geeft mij wel de vrijheid om lekker mijn eigen ding te doen en dat vind ik heerlijk.”


Cardoso - Foto: Privébezit

Door het bos scheuren

“In eerste instantie hadden we elk weekend iets, maar door een hoefkneuzing is het dit weekend rustig. Daarbij zijn we aan het afbouwen voor Apollo, want grote marathonwedstrijden worden hem te veel. We doen niet alleen wedstrijden, maar zijn ook veel in het bos te vinden waar we tegenover wonen. Ik vind het heerlijk om het bos in te gaan en daar even te scheuren. We zijn een keer heerlijk het bos in gegaan en pas 4,5 uur later teruggekomen, omdat we de weg kwijt waren. Dat zorgde wel voor een lach. Daarnaast rijden we mee met de ritten die de Stichtse Aanspanning organiseert, zoals de Kastelentocht. Dat is ontzettend gezellig en zo doen we toch een beetje van alles. Daarbij hebben we ook recentelijk een klassieke wagen gekocht en dat geeft ook veel bekijks.”

Nieuwe opvolger

“Een halfjaar geleden kocht ik er nog een pony bij, namelijk Cardoso. We kwamen hem tegen en hij komt uit dezelfde bloedlijn als Apollo. Hij is twee jaar oud en ik wil hem zelf gaan beleren en opleiden. We zijn nu bezig met longeren en zullen Cardoso geleidelijk aan voor de wagen zetten, maar dat duurt nog wel even. Ons doel is om dan nog tweespan te rijden, zolang Apollo dat volhoudt. Met hem wil ik uiteindelijk ook marathon en vaardigheid gaan rijden.”

Bron: MenSport & Showpaard, overname niet toegestaan zonder toestemming via info@mensport.nl

Foto’s: Privébezit